Samsun Marka

Samsun marka ofisi Samsun’da bulunan firmaların marka ve danışmanlık hizmeti alması için kurulmuş bir firmadır.

Peki ya marka nedir?

Bir ürün ya da hizmeti diğer marka ve ürünlerden ayırt edici her türlü işaret ve kelime bütününe marka diyoruz. Marka tescili yaptırarak markanızın yasa ile korunmasını sağlayabilirsiniz. Marka tescili 10 yıl ile alınmaktadır, marka sahibi bu 10 yılın sonunda markasını tekrar yenileyebilir. Türkiye’de marka tescil işlemini Türk patent Enstitüsü yapmaktadır. Ayrıca markalaşmak isteyen firmalar için en önemli süreç marka tescil sürecidir.

Marka tescil işlemi yaptırmadan önce bu markanın başka bir marka tarafından daha önce alınıp alınmadığını kontrol ettirilmesi gerekmektedir. Bu markaya yakın veya hatırlatan bir marka almak istiyorsanız risk bölgesine giriyorsunuz demektir. Markanın tescilini sağlamak için uzun bir süreç sizi bekliyor demektir. Bir markaya başvurmadan önce markanın görsel işitsel yönden değerlendirmeleden geçirilip iyi analiz edilmesi şarttır.

Marka Tescil Nedir?

Siz de markanızı tescil ettirmek isterseniz. Marka uzmanlarıyla çalışmanız gerekmektedir. Markalarınızı güven altında tutmak için Samsun Marka firmasından destek alabilirsiniz.

Marka ile ilgili her türlü sorunuz için;

info@samsunmarka.com

Marka Talep Formu